W sobotę wigilijną Mikołaje pracowały jeszcze do godziny piętnastej. Ostatnie paczki z darami dowiozły do Ziółkowa, Gostynia, Skokowa i Skoraszewic oraz do Teodozewa.

W ramach trwającej powiatowej akcji charytatywnej „MIKOŁAJE 2022” darczyńcy prywatni, firmy, organizacje pozarządowe i szkoły oraz przedszkola objęli patronatem dzieci z rodzin najuboższych oraz osoby starsze i osoby z ograniczeniami i przygotowali dla nich świąteczne paczki pod choinkę.

Za te działania Honorowe Tytuły „MIKOŁAJA 2022” otrzymali:

MAŁGORZATA KĘDZIORA i ALEKSANDRA WIZA & PRZYJACIELE za akcję wsparcia podopiecznych rodzin zastępczych oraz dzieci z ograniczeniami – podopiecznych Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu i Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Gostyniu;

ZESPÓŁ SZKOLNO-PRZEDSZKOLNY W ZIMNOWODZIE;

ZESPÓŁ SZKÓŁ SPECJALNYCH W BRZEZIU;

SZKOŁA PODSTAWOWA NR 1 W GOSTYNIU;

ZESPÓŁ SZKÓŁ ROLNICZYCH W GRABONOGU;

PRZEDSZKOLE MIEJSKIE NR 2 W GOSTYNIU;

PRZEDSZKOLE ZIELONA ZATOKA W BRZEZIU;

PRZEDSZKOLE ZIELONA ZATOKA W GOSTYNIU;

PRZEDSZKOLE „POD DĘBEM” W KAROLEWIE;

SZKOŁA PODSTAWOWA W BODZEWIE;

PRZEDSZKOLE NIEPUBLICZNE „ENART” W PIASKACH;

JASSBOARD Sp. z o.o. w CZACHOROWIE;

SZKOŁA PODSTAWOWA W SIKORZYNIE;

STOWARZYSZENIE GOSTYŃSKI KLUB AMAZONKI;

SZKOŁA PODSTAWOWA W STAREJ KROBI;

PRZEDSZKOLE NIEPUBLICZNE „DZIECIĘCY RAJ W GOSTYNIU”;

PRZEDSZKOLE MIEJSKIE NR 7 W GOSTYNIU;

SZKOŁA PODSTAWOWA w ŻYTOWIECKU;

PRZEDSZKOLE SAMORZĄDOWE Z ODDZIAŁAMI INTEGRACYJNYMI W PIASKACH;

 

Wolontariusze ze Mikołajowego Sztabu wręczyli Mikołajom pamiątkowe dyplomy oraz podziękowali za przyłączenie się do działań wspierających innych, potrzebujących: - „Gorąco WAM dziękujemy za to, że tak wyjątkowo wspieracie akcję obdarowania paczkami dzieci i samotnych seniorów oraz osoby z niepełnosprawnościami. Gdyby nie Wy, część z tych obdarowanych nie dostałaby żadnego prezentu pod choinką!”

Paczki trafiły zawiezione przez samych MIKOŁAJÓW albo za pośrednictwem wolontariuszy PCPR w Gostyniu, Gminnych Ośrodków Pomocy Społecznej i Stowarzyszenia „DZIECKO” do potrzebujących. Część paczek wolontariusze dyskretnie przekażą rodzicom, by Ci umieścili te prezenty pod choinką w swoich domach.

W realizację projektu, prowadzonego już piętnasty rok z rzędu przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu i Stowarzyszenie „DZIECKO”, włączyły się szkoły, przedszkola, organizacje pozarządowe, mieszkańcy powiatu oraz firmy sektora gospodarczego i ich pracownicy oraz ośrodki pomocy społecznej. Poszczególni uczestnicy akcji obejmowali swoim patronatem konkretne dzieci lub seniorów i przygotowali dla nich paczki lub przynosili dary od obuwia, art. spożywczych, środków czystości, artykułów i przyborów szkolnych, gier edukacyjnych, książek, kocy po mnóstwo słodyczy i maskotek oraz wielu innych ważnych dla rzeczy, z których wolontariusze PCPR w Gostyniu i Stowarzyszenia „DZIECKO” składali paczki.