24. transport jest adresowany do mieszkańców i służb medycznych, żyjących lub działających w strefie przyfrontowej oraz w tzw. „strefie zero” w Okręgach Chersońskim i Zaporoskim.

Na ten transport złożyły się zebrane dary m.in: buty, kołdry, kurtki zimowe, rękawice, czapkiodzież termiczną oraz żywność: konserwy, kawę, makaron, kaszę i czekoladę. Dary odebrali wolontariusze ukraińskiej Fundacji Charytatywnej „SOTA” (plaster miodu) i wyruszyli do Ukrainy. Ta kolejna wyjątkowa nieodpłatna pomoc została udzielona dzięki ofiarności wielu instytucji, organizacji i indywidualnych ofiarodawców.

Organizatorzy transportu serdecznie dziękują za ofiarność i wspólne działanie na rzecz broniącej się Ukrainy. Prezes Fundacji „SOTA” Romas Oleksandr podkreśla: -„Wasze dary i Wasza pomoc są cały czas ważne. A osobiście cieszę się, bo już wcześniej otrzymałem w Gostyniu wyjątkową pomoc, gdy leczyłem się u Was po utracie na wojnie nogi.

Warto przy okazji wspomnieć o losach ambulansu medycznego. Jak przekazuje lekarka Galina Ałmazowa - szefowa przyfrontowej pomocy medycznej - ambulans medyczny podarowany półtora roku temu przez Gostynian i firmy z powiatu gostyńskiego działa dalej aktywnie i uratował już życie blisko ośmiu tysięcy ludzi. Tyle przeprowadził już interwencji ratunkowych.

Organizatorzy pomocy informują: Ruszyła już zbiórka na kolejny transport humanitarny. Dary można składać w siedzibie PCPR w Gostyniu ul. Wrocławska 8, 1. piętro codziennie do godz. 15.00 (lub po tej godzinie po indywidualnym umówieniu się) - tel. 65 572 75 28; 601 071 487;

Potrzebna jest przede wszystkim pomoc medyczna, zwłaszcza apteczki taktyczne dla przyfrontowych lekarzy, sanitariuszy, pielęgniarek; stazy taktyczne (opaski uciskowe), plastry, gazy jałowe, opatrunki, a zwłaszcza opatrunki żelowe, środki odkażające, leki przeciwbólowe, strzykawki, igły, apteczki, podkłady higieniczne, środki hemostatyczne, sól fizjologiczna, materiał do szwów chirurgicznych, kołnierze ortopedyczne, maseczki, rękawiczki jednorazowe, a także koce. Potrzebna jest żywność: kaszki, zupki, posiłki dla dzieci, olej, ryż, makaron, kasza, cukier oraz konserwy mięsne, rybne itp.

Potrzebne są też generatory prądu.

Mamy też nadzieję, że kolejne firmy i mieszkańcy gmin naszego powiatu oraz wszyscy chętni pomogą w pozyskaniu niezbędnego sprzętu medycznego, lekarstw, opatrunków oraz żywności. Prosimy Was o pomoc i wpłaty na zakup darów.

Wpłat można specjalne konto Stowarzyszenia „DZIECKO”: nr konta

66 2030 0045 1110 0000 0270 9000

Tytuł przelewu: SOLIDARNI Z UKRAINĄ – Darowizna

 

@PowiatoweCentrumPomocyRodziniewGostyniu

@StowarzyszenieDZIECKO