To wyjątkowe podziękowanie dla kilku pokoleń i wielu roczników wolontariuszy Ziemi Gostyńskiej oraz dla Wszystkich, którzy włączyli się i włączają w pomaganie chorym dzieciakom w ramach akcji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

- „DZIĘKUJEMY za trzy dekady niesienia dźwięków najpiękniejszej Orkiestry Świata – Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tyle wspaniałych przeżyć, tyle wspaniałych akcji i słów oraz wspaniałych Finałów, podczas których serca wielu milionów Polaków są zjednoczone w idei niesienia pomocy. Dziękujemy, że razem możemy tworzyć ten pozytywny zgiełk, że razem tworzymy najważniejszą ideę społeczeństwa obywatelskiego. Pomagamy tym, którzy pomocy potrzebują! Dziękujemy za przyjaźń i za wiarę w to, że możemy w tych trudnych czasach stanowić o ludzkiej solidarności i ogromnej miłości dla życia! Pamiętajcie, że gramy do końca świata i o jeden dzień dłużej!

SIE MA” - JUREK OWSIAK

I jeszcze przypomnienie:

Gostyń szczyci się tym, że gra dla Fundacji WOŚP o jeden rok dłużej niż cała Polska! Bo już rok przed pierwszym finałem WOŚP „Schizol” - pismo uczniów Zespołu Szkół Zawodowych w Gostyniu - zorganizował koncert „Od flamenco do rocka”, z którego cały dochód wpłacił na konto Fundacji WOŚP.

Gostyń szczyci się też tym, że ułożył w 2020 r. największe w Polsce serce Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, ustanawiając tym samym oficjalny rekord Polski i nieoficjalny rekord świata!

- „Dziękujemy wszystkim wolontariuszom za coroczną wielotygodniową pracę przy przygotowywaniu i przeprowadzaniu wielkoorkiestrowego grania! Gracie co roku fantastycznie, przepięknie i bardzo radośnie. Jesteśmy dumni z Was – i z wolontariuszy, i z mieszkańców powiatu gostyńskiego, i z wydarzeń i zebranych pieniędzy, które ratują życie kolejnym dzieciakom. Jesteście wspaniali!!!” -

Mirosław Sobkowiak i Maciej Marcinkowski

Szefowie Powiatowego Sztabu WOŚP w Gostyniu