Malowanie jogurtem wymieszanym z kakao lub papryką z dodatkiem pachnącego olejku pomarańczowego? Dlaczego nie! Zbieranie szczypcami kasztanów? Świetna zabawa! Chodzenie boso po fasoli, piórkach, masaż kolczastymi kulkami i gniecenie „gniotków”? O tak!

Takie atrakcje prowadząca zajęcia Ania Wenderska zapewniła dzieciom i rodzicom podczas zajęć z arteterapii i integracji sensorycznej, realizowanych w ramach projektu „W rodzinie siła” przez Stowarzyszenie „DZIECKO” we współpracy z Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu, a współfinasowanego ze środków Samorządu Województwa Wielkopolskiego.

„Zabawa jest najlepszą metodą wspierającą rozwój dziecka, niezależnie od wieku. Dziecko, bawiąc się, rozwija sprawność fizyczną, poprawia kompetencje językowe, rozwija funkcje wzrokowe, słuchowe, wykonawcze, uczy się rozwiązywać problemy, buduje kompetencje społeczno-emocjonalne, rozwija kreatywność. Ograniczmy liczbę zabawek, nie zawsze więcej znaczy lepiej” – wskazywała rodzicom Ania Wenderska.

Koncepcja przygotowanych zajęć opierała się na tzw. stacjach rozwojowych, polegających m.in. na wykorzystaniu mniejszej liczby zabawek, co pozwala dziecku bardziej się skupić.

⛳️