Umiejętność przeformułowania dziecięcych problemów w poszukiwanie zdolności, które potrzebne są dzieciom do poradzenia sobie z problemem – tak w skrócie można podsumować ideę metody, z którą zapoznała nas mgr Magdalena Szutarska, ambasador metody Kids’ Skills, psycholog, trener, superwizor PSTTSR.  Uczestnicy szkolenia otrzymali sporą dawkę wiedzy, materiałów oraz okazji do przećwiczenia podczas pracy grupowej piętnastu praktycznych kroków, z których składa się metoda.

Metoda przeznaczona jest dla rodziców, wychowawców i opiekunów, aby uczyli dzieci przezwyciężać ich problemy koncentrując się na dziecięcych umiejętnościach a nie na dziecięcych problemach. Została stworzona przez fińskiego psychiatrę dr Bena Furmana i charakteryzuje się wysoką skutecznością w procesie zdobywania pożądanych umiejętności przez dzieci. Kids’ Skills może być  stosowana w terapii dzieci od ok. 3 roku życia. Zmodyfikowaną wersję metody można stosować w terapii nastolatków.

Bezpłatny udział w szkoleniu rodziców zastępczych, opiekunów, psychologów, pedagogów – osób pracujących z dziećmi i rodzinami był możliwy dzięki realizacji przez Stowarzyszenie „DZIECKO” we współpracy z Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu projektu w „Rodzinie siła” współfinansowanego ze środków Samorządu Województwa Wielkopolskiego.

Dziękujemy Biskupiański Gościniec w Domachowie za możliwość przzeprowadzenia szkolenia w prawdziwie gościnnych murach.

Przedstawione treści wyrażają poglądy realizatora projektu i nie muszą odzwierciedlać oficjalnego stanowiska Samorządu Województwa Wielkopolskiego.