Rozmawiając z osobami, z którymi współpracujemy na co dzień, wielokrotnie słyszeliśmy o zmęczeniu, braku czasu dla siebie, chęci wytchnienia. To wielka sztuka przyznać, także przed sobą samym, że potrzebne jest oderwanie się od codziennych problemów, choćby na chwilę.

Odpowiedzią na te potrzeby są organizowane grupy wsparcia. W ich ramach 12 września odbyły się pierwsze zajęcia jogi. Dlaczego właśnie joga? Mówi się, że nieruchoma pozycja w jodze wymaga zaangażowania oraz koncentracji, które przyczyniają się do wytworzenia psychicznej równowagi i przeciwdziałają rozproszeniu naszego umysłu. Ciało zyskuje sprawność, równowagę, wytrzymałość i dużą witalność a umysł lepszą koncentrację i spokój.

Uczestniczki zajęć, zwłaszcza po zajęciach w chustach, mówiły, że dawno nie doświadczyły tak pozytywnych emocji. Dziękujemy Kamili za przypomnienie, że warto zadbać o siebie i mamy do tego prawo. Do zobaczenia następnym razem w ENSOmedica! Zadbajmy o siebie, aby lepiej pomagać naszym bliskim, którzy tego potrzebują.

Projekt „Po pierwsze rodzina”, uzyskał dofinansowanie ze środków Wojewody Wielkopolskiego w ramach otwartego konkursu ofert na realizację w 2023 r. zadań publicznych z zakresu pomocy społecznej. Przedstawione treści wyrażają poglądy realizatora projektu i nie muszą odzwierciedlać oficjalnego stanowiska Wojewody Wielkopolskiego.