Kurs samoobrony dla kobiet
Domy Pomocy Społecznej w Chumiętkach, Chwałkowie, Rogowie i Zimnowodzie oraz Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu uruchomiły bezpłatny kurs samoobrony dla kobiet pracujących w systemie pomocy społecznej i wsparcia rodziny. Odbyły się już pierwsze zajęcia.
Jest to kurs podstaw samoobrony, którego celem jest wyczulenie i przygotowanie kobiet pracujących w systemie pomocy społecznej i wsparcia rodziny na sytuacje zagrożenia bezpieczeństwa. Prowadzone przez trenera zajęcia pomogą uczestniczkom zajęć z jednej strony opanować strach, a z drugiej strony odpowiednio zareagować podczas napadu. Kurs samoobrony dla kobiet pozwala nabyć dobre nawyki obronne. To cenne umiejętności, które warto wypracować dla poczucia własnego bezpieczeństwa.
Zajęcia uczą, jak można się w prosty sposób bronić się przed napastnikiem nieuzbrojonym jak i uzbrojonym.
Zajęcia odbywają się w poniedziałki od godz. 16.00 do 17.30. Miejscem zajęć jest sala rekreacyjna Domu Pomocy Społecznej w Chumiętkach. Kontakt dla osób zainteresowanych: tel. 601 071 487, mail: kontakt@pcprgostyn.pl.
Uwaga: Liczba miejsc jest ograniczona.
Czemu warto wybrać kurs samoobrony dla kobiet?
- jest to szkolenie opracowane specjalnie dla Pań,
- jest to świetna forma treningu kształtująca kondycję i sylwetkę,
- jest to szansa na zdobycie wiedzy o prawidłowym zachowaniu w sytuacjach zagrożenia,
- jest to okazja do zwiększenia poczucia bezpieczeństwa,
- jest to możliwość nauki technik obrony przed atakiem bezpośrednim.
Kursy samoobrony dla kobiet zyskują coraz większą popularność. Coraz więcej kobiet decyduje się zainwestować w siebie. Wiedza o tym, co należy zrobić w niebezpiecznych sytuacjach sprawia, że kobiety czują się pewniej i niezależnie. Szkolenie pomoże w zachowaniu opanowania w chwili zagrożenia, pomoże opanować strach i panikę, a także pozwoli na podejmowanie odpowiednich do sytuacji działań.
Co można wynieść z takiego szkolenia?
Kurs samoobrony dla kobiet uczy przede wszystkim:
- podstawowych technik samoobrony przed uderzeniami, chwytami, kopnięciami, szarpnięciem za ubrania, uwalniania się od duszeń, itp.
- zapanowania nad stresem w sytuacji bezpośredniego zagrożenia bezpieczeństwa,
- obezwładniania napastnika,
- obrony w sytuacjach próby gwałtu.
Zajęcia mają charakter praktyczny.
Jeśli myślisz ze jesteś słabą kobietą, która nie poradzi sobie z większym i mocniejszym przeciwnikiem, jesteś w błędzie. Już po pierwszych zajęciach przekonasz się że to nie prawda. Przy odpowiednim treningu psychicznym i fizycznym, możesz radykalnie zmniejszyć ryzyko napadu lub utraty zdrowia czy życia podczas niespodziewanego ataku w różnego rodzaju sytuacjach. Dowiesz się też, jak do obrony własnej wykorzystać przedmioty codziennego użytku. Torebka, plecak, klucze, parasolka, telefon stają się wówczas niezwykle pomocnymi narzędziami ułatwiającymi obronę przed napastnikiem.
Prowadzący zajęcia podkreśla: - Nie uczymy atakować, uczymy unikać ataku.