- „Dziękujemy za wyjątkowy 29. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Powiecie Gostyńskim!  Finał już za nami, emocje i kurz po tej – jak mówi główny dyrygent Jurek Owsiak - największej letniej zadymie w środku zimy powoli opadają, powracamy do rzeczywistości i już myślimy o kolejnym Finale, ale przed nami jeszcze cały rok. Powiatowy sztab WOŚP w Gostyniu bardzo gorąco  dziękuje wszystkim za energię i siłę, która została przekazana w finałową niedzielę i w towarzyszące jej dni. Byliście wspaniali, kolorowi, życzliwi i niezwykle uczynni. Nie uda nam się teraz wymienić wszystkich z imienia i nazwiska, bo lista nie miałaby końca. Dla wszystkich jednak z całego serca: WIELKIE, WIELKIE WIELKIE DZIĘKI ! W szczególności dla organizatorów lokalnych akcji, którzy poświęcili mnóstwo swojego czasu na zorganizowanie Finału w swoich miejscowościach, przedszkolach, szkołach, organizacjach czy firmach; dla niestrudzonych wolontariuszy, którzy pomimo mrozu dzielnie zbierali datki do puszek przestrzegając zasad sanitarnych; dla naszych sponsorów i partnerów oraz dla wszystkich darczyńców, którzy przyczynili się do tak niesamowitego wyniku zbiórki, dla ludzi, którzy swoimi urzędniczymi decyzjami w sposób bardzo namacalny przyczynili się do sukcesu finału, dla muzyków, śpiewaków, plastyków; dla tych, którzy piekli, gotowali, spontanicznie pomagali i dla tych, którzy niestrudzenie liczyli. To był naprawdę, mimo ogólnoświatowej pandemii, wyjątkowy i magiczny dzień. Wszystko poszło fantastycznie, rewelacyjnie. Dziękujemy za ten ogrom przyjaźni, dzięki któremu już od lat budujemy wspólnie coś niezwykłego. Po raz kolejny pokazaliśmy, że potrafimy się doskonale bawić i wspólnie robić naprawdę wiele dobrego. Efektem będzie super sprzęt medyczny i prowadzone przez Fundację WOŚP ogólnopolskie programy medyczne i edukacyjne. A atmosfery panującej tego dnia nie da się opisać słowami.” podkreśla Mirosław Sobkowiak - szef powiatowego sztabu WOŚP przy Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu, wspieranym przez Zespół Szkół Zawodowych w Gostyniu z Maciejem Marcinkowskim, GOK „HUTNIK” z Tomaszem Bartonem i Stowarzyszenie „DZIECKO”.


25 lutego 2021 r. podsumowano w kinie „Pod Kopułą” udział Powiatu Gostyńskiego w największym, wyjątkowym ogólnonarodowym święcie bezinteresownej wspólnoty dobrych ludzi, czyli Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Wielka Orkiestra Ludzkiej Życzliwości i Solidarności zagrała w powiecie gostyńskim przepięknie!  
Spotkanie rozpoczął film Jakuba Kędziory z Gostyn24TV przypominający to, co działo się w dniu finału w powiecie oraz prezentacja zdjęć ze sztabu w Poniecu.


 Szefowie gostyńskiego sztabu WOŚP Maciej Marcinkowski, Tomasz Barton i Mirosław Sobkowiak oraz Krzysztof Kędziora – szef sztabu WOŚP w Poniecu i Sebastian Nowak – szef sztabu WOŚP w Piaskach ogłosili: - „Łącznie, w powiecie gostyńskim ofiarowaliśmy 351 187,48 zł  na zakup najnowocześniejszych urządzeń dla laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy ratujących życie i zdrowie dzieci. Mieszkańcy Ziemi Gostyńskiej po raz kolejny pokazali to, co w ludziach najlepsze – bezinteresowną wielką dobroć! To jest wspólny wynik wszystkich sztabów z powiatu gostyńskiego, których wolontariusze zbierali we wszystkich gminach!”


Szefowie podziękowali też za kolorowe i wesołe granie, za sprawną organizację Wielkiej Orkiestry, za ciężką pracę wolontariuszy – i tych zarejestrowanych, kwestujących mimo pandemii i przy zachowaniu obostrzeń sanitarnych, i tych bez identyfikatorów - przygotowujących różne działania dla WOŚP w szkołach, przedszkolach, w sklepach i zakładach pracy. Podziękowali też wszystkim, którzy przyłączali się kwesty WOŚP – „bo znowu pokazaliśmy, jak bardzo jesteśmy razem i jak bardzo jesteśmy skuteczni, bo będzie można znowu zakupić ogromną ilość sprzętu dla szpitali jako dar Polaków!”


Szefowie gostyńskiego sztabu WOŚP przyznali kolejne 10 tytułów „Dobrych Aniołów Gostyńskich Finałów WOŚP” dla najbardziej zasłużonych dla organizacji tej wyjątkowej imprezy. Do grona 113 osób, instytucji i organizacji uhonorowanych w poprzednich dwudziestu ośmiu latach  dołączyli: Sebastian Nowak, Krzysztof Kędziora, Hanna Czwojda, Michał Gumienny, Ochotnicza Straż Pożarna w Goli, Studio FOTO-IRIS w Gostyniu; portal Gostyn24.pl, Powiatowy Bank Spółdzielczy w Gostyniu, GOK HUTNIK (po raz kolejny), Drukarnia REAL i Marek Komorowski (po raz kolejny), Wyżej wymienieni otrzymali pamiątkowe tabla.


Wręczono też podziękowania dla osób, instytucji, firm i organizacji pozarządowych, które aktywnie przyłączyły się do 29. finałowego grania. Otrzymali je: Mariusz Ossowski, Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Pogorzeli, Redakcja „Życia Gostynia” i Gostyńska.pl, Radio „ELKA”, Dom Dziecka w Bodzewie, Zajazd „Pod Wiwatem”, Zespoły Taneczne „ANIMA”, Kręglarze dla WOŚP: Violetta Kolendowicz, Paweł Zagata, Andrzej Zagata, Krzysztof Zagata, Rodzina Państwa Pawełków i ich Przyjaciele, Paweł Stachowiak, Stasiu Andrzejewski i Małgorzata Busz, Szymon Krauze, Mateusz Hajduk, Magdalena Baran, Anna Maciejewska, Paweł Błażejczak, Maciej Kutzman, Wielkopolski Samorządowy Zespół Placówek Terapeutyczno-Wychowawczych w Cerekwicy Nowej oraz przedszkola i szkoły biorące udział w tegorocznym finale. Kolejne podziękowania trafią wkrótce do kolejnych uczestników największej orkiestry.


Szefowie złożyli też specjalne podziękowania dla członków sztabu organizacyjnego, którzy przygotowywali, nadzorowali i prowadzili finałowe granie oraz przeliczali wpłaty i rozliczali cały finał.  


Sztab WOŚP w Gostyniu (działający przy Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie wspieranym przez Zespół Szkół Zawodowych, Gostyński Ośrodek Kultury „Hutnik” i Stowarzyszenie „Dziecko” oraz lokalne media i wiele innych  instytucji i organizacji) zebrał 280 702,93 zł  i walutę obcą.
Sztab WOŚP w Piaskach (przy Gminnym Ośrodku Kultury w Piaskach) zebrał 27 680,50 zł i walutę obcą.
Sztab WOŚP w Poniecu (przy Gminnym Centrum Kultury Sportu Turystyki i Rekreacji w Poniecu) zebrał 42 804,05 zł i walutę obcą.
To wspólny ważny wynik mieszkańców i wspaniałych młodych wolontariuszy gmin Borek Wlkp, Pępowo, Krobia, Piaski, Pogorzela, Poniec oraz Gostyń!!! Wyrazy uznania należą się też szefom sztabów w Piaskach i w Poniecu oraz opiekunom wolontariuszy z Borku, z Pogorzeli, z Krobi i z Pępowa, którzy, poświęcając swój wolny czas, przygotowali Wielkoorkiestrowe Granie dla ratowania dzieci!
Wyniki zbiórki w poszczególnych gminach przedstawiają się następująco (z zaznaczeniem, że nie są to wyniki całościowe, gdyż na terenie poszczególnych gmin kwestowali też wolontariusze z sąsiednich gminnych sztabów:  Borek Wlkp. – 17 645,71 zł, Gostyń – 229 028,40 zł, Krobia – 11 299,13 zł, Pępowo – 10 042,14 zł, Piaski – 27 680,50 zł, Pogorzela –12 687,55 zł, Gmina Poniec – 42 804,05 zł.
XXIX Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w sztabie gostyńskim przygotowało 104 zarejestrowanych kwestarzy, ponad 300 młodych wolontariuszy i opiekujących się nimi nauczycieli, wychowawców i rodziców, a wsparło organizację blisko 70 instytucji: przedszkoli, szkół, firm usługowych, handlowych i produkcyjnych, stowarzyszeń oraz urzędów. Zorganizowano wiele imprez o różnym charakterze, na których zbierano datki na zakup sprzętu ratującego życie dzieci i wsparcie godnej opieki seniorów.
Na kwotę 280 702,93 zł zebraną w czasie akcji koordynowanej przez sztab WOŚP w Gostyniu, złożyły się wpłaty załączone poniżej.

Dodatkowo Sztab WOŚP w Gostyniu przekazał zebrane przez wolontariuszy: 135 euro,24 kuny, 86 KC, 90 pensów, 155 lip oraz inną obcą walutę.
I jeszcze przypomnienie:
Gostyń szczyci się tym, że zagrał dla Fundacji WOŚP po raz trzydziesty!   Bo już rok przed pierwszym finałem „Schizol” - pismo uczniów Zespołu Szkół Zawodowych w Gostyniu - zorganizował koncert „Od flamenco do rocka”, z którego cały dochód wpłacił na konto Fundacji WOŚP. Gostyń szczyci się też tym, że ułożył w 2020 r. największe w Polsce serce Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, ustanawiając tym samym oficjalny rekord Polski.

Koncerty muzyczne z ostatniego 29. FINAŁU WOŚP w Gostyniu można przypomnieć sobie, oglądając film Jakuba Kędziory na Gostyn24TV : https://www.youtube.com/watch?v=w6SC9pLZowE
Wystąpiły: HUTNIKA4BAND; RHO & JARRY; projekt Tribute to Jimi Hendrix (Chuck Frazier – USA; Thomas Diaz – Chille; Tomasz Murawski, Marcin Nowak); projekt Marcin loves Blues (Marcin Nowak; Chuck Frazier – USA; Thomas Diaz – Chille; Tomasz Murawski) oraz weterani gostyńskich finałów WOŚP: CREDO BAND.
#SztabWOŚPGostyń zachęca do obejrzenia koncertów.
Dziękując wszystkim wolontariuszom za wielotygodniową pracę przy przygotowywaniu i przeprowadzeniu wielkoorkiestrowego grania, szefowie sztabu podkreślali, że kolejne pokolenia wolontariuszy są wspaniałe: - Zagraliście fantastycznie, przepięknie i bardzo radośnie. Jesteśmy dumni z Was – i z wolontariuszy, i z mieszkańców powiatu gostyńskiego, i z wydarzeń i zebranych pieniędzy, które uratują życie kolejnym dzieciakom. Jesteście wspaniali!!!
Krótka relacja z podsumowania dostępna jest na kanale Gostyn24TV:
https://www.youtube.com/watch?v=hVmOAsEq4WY